Osoba, która zamierza odbyć pobyt w Polsce musi mieć silne poczucie, iż może się czuć jak w domu.

Osoba, która decyduje się na pobyt w Polski nie tylko dla turystyki, na pewno ma możliwość liczyć na poradę. Jest wiele instytucji, a także ludzi, którzy oferują swoją pomoc przy zorganizowaniu pobytu w Polsce. Nie zawsze są to instytucje wprost powiązane z urzędami oraz nie zawsze muszą to być instytucje powiązane z kościołami. W obecnych czasach, kiedy emigracja ze względów ekonomicznych czy politycznych stanęła się normą, na pomoc w kwestii pobytu w Polsce mamy możliwość liczyć także ze strony ewentualnego pracodawcy.

Pamiętać należy jednak, że to instytucje państwowe zajmują się formalnościami tj. pomoc w uzyskaniu zezwolenia na pracę w Polsce. Jest to niezwykle ważne, by osoba , która planuje przyjazd do naszego kraju na czas dłuższy niż trzy miesiące, pamiętała, że tylko w Urzędach Marszałkowskich lub Wojewódzkich można starać się o takie pozwolenia. Nie zrobi tego za nikogo żadne biuro , które oferuje tak zwane załatwienie dokumentów za drobną opłatą.

Jeśli ktokolwiek znajdzie osobę lub instytucję, która zaproponuje mu coś więcej niżeli pomoc w uzupełnieniu wymaganych dokumentów, przetłumaczeniu dokumentów albo towarzyszenie w trakcie wizyty w jednym z wymienionych urzędów, ma obowiązek od razu zrezygnować z usług oferowanych przez tę instytucję. Bardzo dobrze byłoby także zastanowić się nad zgłoszeniem próby oszustwa. Osoba, która zamierza odbyć pobyt w Polsce musi mieć silne poczucie, iż może się tutaj czuć jak w domu, a jeśli oprócz tego głównym powodem preferencje zamieszkania na terenie RP są względy polityczne, powinna mieć także poczucie własnego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top