Alkoholizm od ładnych już paru lat uważany jest za groźną chorobę. chorób, które nie są do wyleczenia.

Alkoholizm od ładnych już kilku lat uznawany jest za poważną jednostkę chorobową. Wpisuje się on w bardzo szeroki wachlarz chorób związanych z uzależnieniem, które tylko przy pomocy profesjonalnej terapii udaje się przezwyciężyć. I w tym miejscu musimy zaznaczyć, że pokonanie choroby nie jest tu jednoznaczne z jej wyleczeniem.

Choroba alkoholowa zalicza się bowiem do tego typu chorób, które nie są do wyleczenia. Oznacza to, iż uzależnionym od alkoholu zostaje się na całe swoje życie. Jednak twoje życie ma możliwość wyglądać zupełnie inaczej. Uzależnienie nie determinuje naszego życia. Żeby jednak tak to się potoczyło, potrzebna jest kompleksowa opieka nad osobą chorą. Jeśli ktoś pragnie pokonać alkoholizm, najlepszym miejscem do tego jest profesjonalna klinika leczenie w której ma naprawdę charakter złożony. Przebywanie w takim miejscu gwarantuje 1-wszy oraz podstawowy warunek skutecznego leczenia – wyeliminowanie alkoholu. Osoba chora powinna również przejść detoks. To oczyszczenie organizmu jest niezbędne, nie tylko i wyłącznie do oceny fizycznego stanu osoby chorej, ale także do uświadomienia jej, jak mocno choroba zakorzeniła się w jej psychice. Ponieważ de fakto prawdziwa walka o przezwyciężenie choroby toczy się w jej głowie. To właśnie dlatego aspekt psychologiczny alkoholizmu jest tak ważny. Detoks alkoholowy Lublin za każdym razem wymaga wielkiego zaangażowania ze strony osoby chorej. Jeżeli ktoś nie chce się leczyć, jeśli nie ma w sobie chęci walki, niełatwo wyczekiwać dobrych skutków.

Wiedząc o tym doskonale, doktorzy na początku skupiają się na podejściu swoich pacjentów. Tych chorych, którym brak motywacji, próbują bardziej zaangażować. Tych jednakże, którzy pragną walczyć, wspierają w wzmacnianiu tej determinacji. W momencie kiedy czują, iż pacjent jest zdeterminowany, że pacjent pragnie podjąć walkę, przechodzą dalej. W trakcie kolejnego etapu terapii starają się dotrzeć do sedna problemu. Ponieważ sam alkoholizm nim nie jest. On jest efektem. Motyw, który zachęcił pacjenta do nieumiarkowanego picia, leży zawsze gdzieś na zewnątrz. I to znalezienie jego jest wtedy priorytetem. Dopiero poznanie powodu, umożliwia przejść do kolejnych etapów. To niewątpliwie wymaga czasu. Lecz powinno się go poświęcić, żeby w końcu uwolnić się od demona w swojej głowie, który spowodował, że pacjent jest w takiej a nie innej sytuacji. A gdy to będzie zanami, możemy przejść do kolejnego etapu. Celem tego etapu jest nauczenie osoby chorej, jak powinna sobie radzić podczas stresu. A z jakiego powodu? Bo w szczególności w takich momentach przychodzi wielka ochota sięgnięcia po używkę. Poza tym nasz pacjent uczy się też odmawiania alkoholu ludziom trzecim oraz radzenia sobie ze świadomością, że nawet jego mała dawka może spowodować nawrót choroby.

Aspekt psychologiczny leczenia uzależnienia od alkoholu jest bardzo ważny. Możemy nawet powiedzieć, że nie ma efektywnej terapii, bez spotkań z z psychologiem. Leczenie farmakologiczne, owszem potrafi również dać wyśmienite rezultaty, ale powinno ono być uzupełnione pracą z psychologiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top