Egipcjanie używali hieroglifów, które zostały odrzucone w niepamięć przez znacznie bardziej uniwersalne litery.

Pismo a rozwój cywilizacji Tysiące lat temu w grotach a także jaskiniach powstawały pierwsze obrazki a także scenki z życia ludzi, głównie polowania na dzięki zwierzęta. Obrazy te wykuwało się w skałach ostrymi narzędziami. W dawnym Egipcie powstawały pergaminy, na jakich można było pisać, czyli przekazywać informację przez użycie znaków. Egipcjanie stosowali hieroglify, które z po pewnym czasie zostały zastąpione przez bardziej uniwersalne litery. Powstanie ołówka oraz długopisu Duży rozwój przyborów piśmienniczych nastąpił w 1761 r., kiedy to stworzono 1-szy ołówek. Na pierwszy (dla nas) długopis trzeba było jednakże poczekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W roku tysiąc dziewięćset trzydziestym ósmym. w Argentynie ruszyła masowa produkcja długopisów stworzonych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego roku rozkwitła branża zajmująca się wytworem takich towarów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez sprzęt elektroniczny? Dziś na urządzeniach takich jak tablet lub komputer powstają specjalne aplikacje, , które mają na celu przekazanie i utworzenie tekstu. Wielu ludzi korzysta z takowych edytorów na własną korzyść, przyrządzając listy z zakupami, a nawet wypracowania szkolne! Mimo dynamicznego postępu techniki bardzo mało prawdopodobne jest, że przestaniemy używać na przykład ołówków. Pióro, ołówek czy długopis? Wszystkie przybory do pisania mają swoją specyfikę.

Obecnie często natykamy się na poręczny oraz wygodny długopis: spotkamy go w różnych środowiskach a także miejscach: szkołach, biurach, przychodniach itd. To mocno uzasadnione, dlatego że długopis to najmniej kłopotliwy ze wszystkich artykułów piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym a także specjalnym narzędziem do pisania jest pióro. Pióro używa się na wyższych szczeblach władzy państwowej lub zarządów firm. Pióro to doskonały przedmiot, w momencie kiedy pełnimy oficjalne stanowiska – w tej sytuacji zwykły długopis jest trochę nieodpowiedni. Co interesujące, ołówek nie ma ołowiu, lecz grafit – czarny rysik, który pozwala na pisanie.

Ołówek znajduje swoje zastosowanie w mało formalnych kwestiach, takowych jak: zwykłe notatki oraz zapiski, rysunki geometryczne i artystyczne obrazy, zapisywanie mało| ważnych treści albo takowych, które za parę chwil nie będą już tak ważne. Wybór przyrządu do pisania Aktualnie na rynku krążą setki ofert, pośród których kluczową rolę grają artykuły piśmiennicze. To wielka szansa dla każdego z nas – w dzisiejszych czasach można nawet wykonać pióro bądź ołówek z wygrawerowanym konkretnym napisem albo logo naszej firmy.

Bardzo wielu ludzi uważa taką możliwość za kreatywne oraz pomysłowe podejście do klienta, którego uwaga powinna być cały czas skupiona na konkretnej marce. Co za tym idzie, długopis z wygrawerowanym napisem „Spółka ABC właśnie dla Ciebie!” z pewnością zwróci uwagę potencjalnego konsumenta, bowiem wiadomo, że dzień w dzień, przez długi czas używamy produktów piśmienniczych. I to nie tylko w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top